Beyin Cerrahı Maaşı Ne Kadar? | Devlette ve Özelde Beyin Cerrahı Maaşı

0
(0)

Beyin Cerrahı Maaşı, hekimin istihdam edildiği sektöre ve hekimin tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile “Beyin Cerrahı Maaşı Ne Kadar?” başlığı altında tek bir aylık ücretten bahsetmek mümkün değildir.

Bu noktada, Güncel Beyin Cerrahı Maaşları ile ilgili araştırma yaparken hekimin ya da hekim olmak isteyen kişinin görev aldığı ya da alacağı sektör bazında sorgulama yapılmalıdır.

Beyin cerrahları kazandıkları aylık ücreti, bu sene yapılacak olan TUS atamaları sonucunda Beyin Cerrahı olarak atanacak olan kişiler ve kariyer planlaması içerisinde Beyin Cerrahı Olmak gibi bir hedefi olan kişiler tarafından merak edilmektedir.

İçindekiler

Beyin Cerrahı Maaşı Ne Kadar? (Devlette)

Devlette Kamu hastanelerinde görev alan Beyin Cerrahı Maaşları, yeni dönemde devlet güvencesi altında beyin cerrahı olarak istihdam edilecek olan hekimler ya da kariyer planlamasında beyin cerrah olma başlığı olan kişiler tarafından merak edilmektedir.

Kamuda Calisan Beyin Cerrahi Maaslari Ne Kadar - Para Nerde
Kamuda Calisan Beyin Cerrahi Maaslari Ne Kadar – Para Nerde

Özellikle TÜİK verilerinin açıklanmasından ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ek zam açıklamasından sonra devlet memurları maaşlarına yapılan toplam zamdan sonra, Beyin Cerrahı Maaşları Ne Kadar? en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yer almaktadır.

Kamuda Beyin Cerrah Maaşı, hekimin meslek içi deneyimine göre değişiklik göstermektedir. Açıklanan son maaş skalasına göre uzman Beyin Cerrahı Maaşlarının 25 bin TL ile 40 bin TL arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Özel Hastane Beyin Cerrahı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Özel Hastanelerde çalışan, Beyin Cerrahı Maaşlarısektör değişikliği yapmak isteyen hekimler ve özel hastanelerde beyin cerrahı olma planına sahip olan kişiler tarafından sıklık ile merak edilmektedir. 

Ozel Hastanede calisan Beyin Cerrahi Maasi Ne Kadar Oldu - Para Nerde
Ozel Hastanede calisan Beyin Cerrahi Maasi Ne Kadar Oldu – Para Nerde

Özel kurumlarda icra edilen her meslek için belirlenen aylık ücretlerde olduğu gibi Beyin Cerrahı Maaşı’nın Ne Kadar? olduğu, kişinin meslek içi deneyimi oldukça önemlidir. Ayrıca bağlı bulunan hastanenin niteliği ve bulunduğu şehir de beyin cerrahlarının aylık kazancının belirlenmesinde oldukça büyük bir role sahiptir.

2022 yılında mali alanlarda yapılan düzenlemeler ile birlikte, beyin cerrahlarının özel hastanelerde kazandıkları aylık ücret de değişikliğe uğramıştır. Bu dönem içerisinde beyin cerrahlarının özel kurumlardan aldıkları ortalama maaş, 30 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beyin Cerrahı Nasıl Olunur? Ne iş Yapar

Beyin cerrahı olmak için yapılması gerekenler, ilerleyen dönemlerde beyin cerrahı unvanına sahip olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bilinenin aksine, tıp fakültesinden mezun olmak, beyin cerrahı olmak için yeterli değildir.

Beyin Cerrahı Nasıl Olunur? Para Nerde
Beyin Cerrahı Nasıl Olunur? Para Nerde

Beyin cerrahı olmak ve Beyin Cerrahı Maaşları kazanmak için öncelikle, tıp fakültesinden mezun olmak gerekmektedir. Mezun statüsüne eriştikten sonra Tıpta Uzmanlık Sınavı’na giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra TUS’tan alınan puan ile beyin cerrahlığı eğitimi veren bir hastanenin tercih edilmesi gerekmektedir.

TUS sonucunda beyin cerrahı asistanı olarak bir hastaneye ataması yapılan hekim, asistan doktor olarak anılmaktadır. Hekimin “uzman beyin cerrahı” unvanına sahip olabilmesi için 5 yıllık asistanlık süresinin tamamlanması ve sürenin sonunda tez savunmasının yapılması gerekmektedir. Tez savunmasının da olumlu sonuçlanması, uzman beyin cerrahı unvanına sahip olunmasını sağlamaktadır.

Beyin Cerrahı Aylık Maaşı Ne Kadar?

Beyin Cerrahı Aylık Maaşı; Beyin Cerrahı Olmak isteyen kişiler ya da bu yıl itibari ile cerrahi branşlardan birine atanacak olan hekimler tarafından merak edilmektedir.

Cerrah maaşları, hekimin hangi alanda cerrah olduğuna ve bağlı bulunan kurumun niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile cerrah maaşları ya da cerrahi asistan maaşları hakkında net bir ücretten bahsetmek mümkün değildir.

2022 yılında Beyin Cerrahı Maaşları ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre cerrah maaşları 14 bin 500 TL ile 40 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Anaokulu Öğretmeni Maaşları Güncel Okul Öncesi Öğretmenliği Maaşı Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Para Nerde

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi 1998 - 1999 yıllarında lisans eğitimine başladım. İktisat Bölümü, 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans ve doktora düzeyinde de öğretim yaptım.