Düğün Salonları Açılış Tarihi Ne Zaman? Düğün Salonları Genelgesi

Düğün Salonları Açılış Tarihi Ne Zaman? Herkesin merakla beklediği Düğün Salonları Genelgesi ile normalleşme takvimi içinde Haziran ayına gözler çevrildi. Haziran ayında dünya evine girmek isteyenler Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak? sorunun cevabını arıyor. 2021 yılı Düğün Salonları Kuralları, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan normalleşme Genelgesi yeniden belirlendi.

Son yapılan Kabine toplantısında Düğün Salonları Açılış Tarihi, Kuralları ve Düğün Salonları Genelgesi neleri kapsıyor. 2021 yılında Covid19 kapsamında Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak, Düğün Salonları Genelgesi kademeli normalleşme tedbirlerince nasıl uygulanacak.

Düğün Salonları Açılış Tarihi Ne Zaman Olacak

Düğün Salonları Açılış Tarihi bekleyenler için İç İşleri Bakanlığı Genelgesi aldığı kararlar içinde “Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin Kuralları uygulaması, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir.” kararı ile Düğün Salonları Genelgesi bekleyen herkes hayal kırıklığına uğradı.

Bu nedenle Düğün Salonları Genelgesi kararı ile 1 Haziran tarihine kadar hizmet veremeyecek olup, nikah Salonlarında nikah yapılabilir. Düğün Salonları Kuralları Toplantılar, Düğün, Nişan, Kına, gibi toplu bir şekilde etkinlik yapmak Haziran ayına kadar yeniden ertelendi.

Evlenecekler için  Düğün Salonları Genelgesi Nedir?

Haziran ayına kadar Düğün Salonları son açıklanan Genelgeye göre ne oldu  kısaca açıklayalım. Düğün yapmak isteyenler Açık Havada yapılabilir. Bağlı olduğunuz belediye genelgesine göre açık hava düğünleri en çok 1 saat olacak.

Haziran 2021 Düğün Salonları Genelgesi
Haziran 2021 Düğün Salonları Genelgesi

Düğün Salonları Kuralları “Açık alan, Kır düğünü ve Bahçede yapanlar için düğün salonu personeli çocuk oyun alanları ve sık temas edilen yüzeylerin temizliğini ve dezenfekte işlemini sağlamalıdır.

Düğün Salonları Kurallarına göre kapasitesi, Düğün yapılacak mekanın boyutlarına göre misafir kabul edebilecek. Düğün salonlarında kalabalık ve sıra oluşacak alanlara yer işaretleri ve mesafe koymak için uyarılar olacak.

Genelgede uyulması gereken temizlik, maske ve mesafe kuralları bilgilendirme afişleri ile Düğün salonlarının giriş ve içeride görünür olarak ilan edilecektir.

Misafirler için maskeleri olmayanlara giriş alanında Maske dağıtması gerekiyor. Ayırım olmaksızın misafirler ve salonda bulunan herkes düğün süresince maskelerinin çıkarmaması sağlanacak.

Evlenecekler için  Düğün Salonları Kuralları Nedir?
Normalleşme zamanı Evlenecekler için  Düğün Salonları Kuralları Nedir?

Giriş kapıları gibi temas edilecek kapı gibi nesleler fotoselli olması sağlanması gerekiyor. Düğün salonu kuralları gereği kapı gibi alanlarda el dezenfektanı olmak zorundadır.

Düğünlerde canlı müzik dahil müzik yayını yapılabilir. Bazı şehir ve İlçelerde oyun pistleri içine oturma düzeni sağlanabilecek fakat oyun oynanmasına izin verilmeyecek.

SourceKaynak:
Para Nerdehttps://paranerde.net/
Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi 1998 - 1999 yıllarında lisans eğitimine başladım. İktisat Bölümü, 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans ve doktora düzeyinde de öğretim yaptım.

En Çok Okunanlar

Son Yazılar