Ev Boyama ve Badana Nasıl Yapılır? Ev Boyama / Badana Yapma İpuçları

Ev Boyama nasıl yapılır? Acemiler için birkaç olağanüstü Ev Boyama, Tavan Boya ve Badana, Dış Cephe Boya nasıl yapılır ipuçları bulacaksınız. Yaz aylarına geldiğimizde, Evimizi boyama ihtiyacı hissederiz. Bu durumda gerekli araç ve gereçler neler olacaktır. Alışveriş yapmaya çıktığınızda Ev Boyama malzemeleri neler almalıyız bunları anlatacağız.

Ev Boyama Nasıl Yapılır? Boya / Badana İşleri için Gerekli Araçlar ve Gereçler

Ev Boyama işine başlarken ilk olarak, Evin içini boyamanız gereken aletleri ediniriz. Gerekli boyama Araçları ve Gereçleri ile Evinizin iç ve dış kapılarını boyamaya hazırlanmanın ilk adımıdır. Boyama yapmak için iyi bir fırça seçmeliyiz. Boyama Rulosu, Kesme yani köşeler için Fırça, Boya Fırçası sapı, Pense, Tornavida, Ispatula, Naylon Boya örtüsü veya eski kumaşlar, Temizlik için Bez ve Paçavralar, Plastik Leğen yada Boya Kovaları işi düzenli yapmaya çalışırken size yardımcı olacaktır.

Ev Boyama işlerine başlamadan önce, mobilya ve eşyaları evden çıkarın veya her şeyi bir oda içine taşıyın. Ağır eşyalar var ise Naylon boya örtüsü ile Boya damlama olasılığına ev mobilyalarını örtebilirsiniz. Mobilyaların etrafına boya dökülmeleri önlemek için her şeyi mükemmel bir şekilde koruduğunuza emin olun. Daha fazla güvenlik için düşme bezlerini fazla yerleştirdikten sonra mobilyaları eski çarşaf, nevresim gibi şeyler ile eşyaları boya damlalarında koruyun.

Ev Boyama Nasıl Yapılır? Boya / Badana İşleri için Gerekli Araçlar ve Gereçler
Ev Boyama Nasıl Yapılır? Boya / Badana İşleri için Gerekli Araçlar ve Gereçler

Tüm donanımları dolaplardan, değiştirme plakalarından ve duvarla birlikte hafif armatürlerden çıkarmak isteyebilirsiniz. Oldukça fazla sayıda erkek ve kadın, donanımın etrafını boyamaya çalışır, ancak kaçınılmaz olarak, her yere damlar.

Evi Kendiniz Boyamak için kendiniz hazırlanın. Daha önce rahat giysiler ve ayakkabılar giyin. Tavanı boyarken sizi dökülmelere karşı korumak için kafanıza bir şapka, atkı veya sadece bir duş başlığı takın. Bir kişinin alanından farklı bir alana boyanın izlenmesini önlemek için ortadan kaldırılması hızlı olabilecek ayakkabılar giyin.

Basit Ev Boyama ve Badana Nasıl Yapılır?

Basit Ev Boyama ve Badana Nasıl Yapılır?
Basit Ev Boyama ve Badana Nasıl Yapılır?

Artık boya Badana için hazır olduğunuza göre, boyayı elde etmek için boyayacağınız iç yüzey alanını bir araya getirin. Duvar kağıdı olduğunda, duvar kağıdını soymak ve kaliteli bir astarı olan duvarları astarlamak esastır.

Duvarların genellikle temizlenmemesi durumunda, duvarları birkaç yemek kaşığı çamaşır deterjanı ile en az bir galon suya karıştırarak temizlemeniz gerekir. Soyulabilecek veya çatlayabilecek boyalar zımparalanmalı ve çatlaklar monte edilmelidir.

Ev Boyama için Ne Tür Boya Kullanılır?

Boyanızı seçmek genellikle Boya Badana konusunda önemli bir süreçtir. Su bazlı mı yoksa yağlı boya mı istersiniz? Su bazlı boya bir çırpıda yıkanır ve hemen kurur. Yağ bazlı çoğunlukla boya, dolaplar ve ahşap işleri için mükemmeldir. Tiner ile temizlik tamamlanabilir.

Ev Boyama için Ne Tür Boya Kullanılır? - Para Nerde
Ev Boyama için Ne Tür Boya Kullanılır? – Para Nerde

Bölmeler için doğru gölge ve parlaklığa karar verdikten sonra boyamaya başlayabilirsiniz. Şimdi sadece niyet ettiğinizi ve boyamaya başladığınızı belirtebilirsiniz. Yine de, işi biraz daha az karmaşık hale getirmek için birkaç öneri. Küçük bir fırça ile başlayın ve silindirin şekil vermemesi muhtemel olan kısımları boyayın. Boyanmasını istemediğiniz yerleri belirlemek için boya bandını kullandığınızdan emin olun.

İlk katı hafif bir boya sürerek başlayın. Amacınız, hafif bir kat, ardından ikinci kat boya uygulamaktır. Bu muhtemelen oluşacak çizgileri gizleyecektir.

Dış Cephe Ev Boyama

Evinizin dışını genel olarak boyanacak şekilde planlarken, sahip olabileceğiniz tek şey etkili bir yıkamadır. İçme suyu hortumundan en iyi şekilde faydalanabilir, fırçası ve deterjanı olan kiri ovalayabilirsiniz. Hatta elektrikle yıkamanız bile gerekebilir.

Dış Cephe Ev Boyama - Para Nerde
Dış Cephe Ev Boyama – Para Nerde

Ev Boyamadan önce ek bir açıklama; Birkaç bölge veya dış cephe kaplaması kırılabilir. Çiviler dışarı fırlamış olabilir ya da dökülen boya, pas lekeleri ve küflenme olabilir. Karşılaşacağınız sorunları anladıktan sonra ortaya çıkan sorunları düzeltmelisiniz.

Evin dışını baktığınızda çalılar ve ağaçlar yolunuza çıkabilir. Sarkan dallar budanmalıdır. Önemli çalılar bir sonbahar kumaşı kullanılarak sarılmalıdır. Daha kompakt çalılar ve çiçeklikler sonbahar bezleriyle kaplanmalıdır. Kaldırımlar ve araba yolları da dökülmelere karşı damla bezlerle korunmalıdır.

Dış Cephe Ev Boyama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe Ev boyama için olağanüstü bir astar seçmelisiniz. Bir astar boyanın yapışmasını iyileştirecektir. Elementlere dayanabilecek boya seçmelisiniz. Suya bağlı veya yağ bazlı çoğunlukla boya seçip seçemeyeceğinizi göz önünde bulundurun. Zamanınızı ve enerjinizi tasvir edin. Acele etmemeye özen gösterin. Çizgileri önlemek için çatıyı alt tarafa boyayın. Rengin homojen olması için tüm boyayı karıştırın. Boyamak için yılın uygun zamanını seçin. Aşırı nem boya kabarcığı yapabilir.

Bitireceğinize karar verirken dikkatli olun. Parlak boya, sundurmalar, kapılar ve pencere çerçeveleri gibi evinizin önemli ziyaretçi yönlerini koruyacaktır.

Sonunda, boya işi dolduğunda, kalafatı her yıl kontrol etmeniz, küfü, küfü temizlemeniz ve kabarcıkları ve kabukları rötuşlamanız gerekir.

Para Nerdehttps://paranerde.net/
Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi 1998 - 1999 yıllarında lisans eğitimine başladım. İktisat Bölümü, 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans ve doktora düzeyinde de öğretim yaptım.

En Çok Okunanlar

Son Yazılar