Taş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Taş Duvar Kaplama İpuçları

Taş Duvar Yapımı, sahte veya Doğal Taş gibi kayalar kullanılarak yapılan popüler bir Dekorasyon tipidir. Taş Duvar Kaplama yapmak için çok sayıda yöntem vardır ve harika sonuçlar verir. Bu yazımızda Taş Duvar Dekorasyonu zor gibi görünse de, işin ustaları tam olarak ne kadar bilgili ise o kadar görecelidir.

Bahçe Duvarı Yapımı uygun paylaşım ve en çok bulunan dolgu içeriği. Duvar Örme oldukça makul sahte kayalar ve Doğal Taş dolgu ürünlerinden herhangi biriyle çalışacak veya tasarlanabilir.

Taş Duvar Yapımı için Bileşenler

Taş Duvar Yapımı, Kırma Taş gibi moloz veya geliştirilmiştir. Geri dönüştürülmüş orijinal kayalar, Polistiren bileşenlerinden oluşmaktadır. Sahte kaya ile Duvar Taş Kaplama yapmak için alternatif stratejiler, harç içinde cihazdan önce bitmiş kaya taşlarına yaklaşık form vermenin bir yolunu içermektedir.

Taş Duvar Yapımı için Bileşenler
Taş Duvar Yapımı için Bileşenler

· Biçimlendirilmiş horoz teli, küçültülmüş kayalar için yaygın olarak kullanılmaktadır.

· Tüm boyutları sıralamak için sıralamak için sıralar

· İnşaat demiri ve genişletilmiş metal

Duvar Kaplama stili ve tasarımın tamamlanması için önceden hazırlanmış kalıpların kullanılması tavsiye edilir.

· Kalıptan döküm

Sahte kaya oluşturmak için uyguladığınız kumaş ve strateji, ideal tamamlanmış sonucu sağlamak için en hızlı ve en düşük fiyatlı olmak için konsantre olduğunuz şey olacaktır. Zaman Gereken görev, tam olarak ne kadar detayın gerekli olduğuna bağlıdır. Her bir kayaya ne kadar büyük tanım ve bütünlük verirseniz, o kadar fazla zaman söz konusudur.

Örneğin Bahçe Duvarı gibi daha büyük oranlarda sahte kayalar üretmek için, daha yumuşak, minimal bir eleman bitişi en iyi şekilde görünür, ancak daha küçük boyutlu çekici kayalar daha fazla performans ve eleman gerektirir.

Bir arka bahçe peyzajı kariyeri, tipik olarak, istenen doğal görünümü sağlamak için bu farklı yüzeylerin birçoğunun kullanılmasını gerektirecektir. Sahte kaya üretmek için kullanma konusunda uzman olduğunuz teknikler ne kadar fazlaysa, üretebileceğiniz tamamlanmış en yüksek kalitede iş o kadar yüksek olur.

Taş Duvar Yapımı için En iyi Dolgu Tekniği

Taş Duvar Yapımı, taklit kaya yapımına yardımcı olmak için belki de en yavaş ve en pahalı süreçtir. Çoğu çalışmada Taş Duvar Yapımı hükmü nedeniyle en genel olarak kullanılan işlem olmaya devam etmektedir. İçi boş yapının kalmaması, saf kayaya en yakın görünümü ve gerçekten doğal hissi verir.

Taş Duvar Yapımı için En iyi Dolgu Tekniği
Taş Duvar Yapımı için En iyi Dolgu Tekniği

Taş Duvar Modelleri ve Tasarımlarında kullanılan malzemeler şunlardır:

Doğal Taş Duvar

Doğal Taş isterseniz tamamen ücretsiz yapabilirsiniz. Doğru yapışmayı sağlamak için kullanımdan hemen önce hortumla yıkamak çok önemlidir.

Tuğla ve Beton Duvar Yapımı

Bunları satın almanız gerekse bile beton uygulamaktan daha ucuz olmaya devam ediyor. Şelaleler gibi zor stillerin, esas olarak durumlarının düzenli olması nedeniyle montajı çok daha kolay olacaktır.

Polistiren – Polimer 

Polistiren, paketleme için kullanılan ve mahalle tüccarlarınızdan ücretsiz olarak kolayca temin edilebilen israf bir madde olabilir. Oldukça rahat bir şekilde oluşturmak için Polimer olabilir ve sonuçlandırılan Doğal Taş Duvar ile yükü düşürür. Doğal Taşlar şeklini korur ve diğer bazı dolgu bileşenlerinin aksine, harç üzerindeki ağırlıkla çökmez.

Dönüştürülmüş Doğal Taş Duvar Modelleri ve Doğal Malzemeler

Dönüştürülmüş Doğal Taş Duvar bulunur ve son derece saf şekiller sunan kullanımı kolaydır. Kullanmadan hemen önce kullanacağınız Dönüştürülmüş Doğal Duvar malzemeleri temizleyin.

· Kullanılan malzeme mütevazı parçalarda ise, plastik bagaja yerleştirilebilir ve montajın rahatlaması için istiflenebilir.

· Dilimleyin ve dolgu içeriğini açın

· İki kat akrilik polimer stabilizatör kombinasyonu kullanın. Bu, bir fırça kullanılarak atılmalı ve son harç karışımını uygulamadan hemen önce bileşimin sert olduğundan emin olmak içindir.

· 40 mm’lik iki kat harç karışımı kullanın.

· Diğer yöntemlerde olduğu gibi tamamlayın.

Bu tür Taş Duvar Yapımı gerçekten çok kolaydır. Dahası, herhangi bir sorundan kurtulmaya daha da fazla yardımcı olmak için nihai şekillendirme için basit betonun yanı sıra birincil harç karışımını kullanır. Şununla başlamak için: Kaya için küçük bir beton taban yapın, sonra İnşa Edin Birçok moloz, ardından ekstra beton, daha sonra daha fazla moloz ve daha fazlasını içeren formu, sert şekli tamamlayana kadar devam ettirin.

Bu işlemle Doğal Taş Duvar bir kaya üretmek için aynı anda epeyce taş yapmak akıllıca bir fikir olabilir. Belirli bir sayıda betonun düzenlenmesini mümkün kılsa da, ek bir kaya üzerinde çalışabilirsiniz. Zor form tamamlanır ve düzenlenir tamamlanmaz harç uygulamasına geçilebilir.

Harca, temelde mala yapmaktan çok daha iyi yapıştığı için bir fırlatma hareketinden yararlanın. Daha ileri seviyelerde harç, fırlatma eylemi ile hala kalan kaba dokuya çok daha iyi yapışır. Son katlara yukarıdan başlayın ve işi kendi yolunuzda yapın. İki kaya tasarımına odaklanıyorsanız, kayaları içeren çizgilerin bir parçası olduğunuzu vurgulamaya dikkat edin. Kayalara tamamen doğal bir görsel çekicilik kazandırmak için bu dikişlerde tanım çok önemlidir.

Taş Duvar Yapımı

Taş Duvar Yapımı, Bu yöntem daha kompakt içi boş kayalar için kullanışlıdır.

· Tavuk telini bitmiş kayanın sert şekline göre kesin ve sarın.

· Telin keskin uçlarını bir pense ile içeri doğru bükün.

· Şimdi teli 50/50 seyreltilmiş beyaz ahşap işleme tutkalıyla ıslatılmış birkaç gazete ile koruyun ve kurumaya bırakın.

• İçme suyuna kısa bir süre batırılmış ve kurumasına izin verilen Paris bandajının birçok katıyla tele hitap edin.

· Kayaya benzer bir doku elde etmek için 50 / elli kum ile karıştırılmış seyreltilmiş akrilik boya ile güzelleştirin.

İnşaat Demiri ve Genişletilmiş Metal Yapı

Bu aslında içi boş Taş Duvar yapmak için en yaygın olarak kullanılan sistemdir. Bu yöntemden yararlanılarak musluklar, havuz pompaları ve çeşitli ürünler için kayalar oluşturulabilir. Çok kolay şekillendirilebilmesi ve yapısal bütünlüğünü koruyabilmesi nedeniyle, şelaleden bir arka bahçe kemerine kadar her şeyin yapılmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Taş Duvar yapısına sahip olduğunuzda Donatı kullanarak, genişletilmiş metal genellikle tutturulur. Her 100 ila 150 mm’de bir inşaat demirine bağlayın. Hiç gevşek olmadığından emin olun. Çerçeveyi iki-üç ila 4 cm kat harç kombinasyonu ile kaplayın ve günün sıcaklığına bağlı olarak, kaplamalarla ilgili olarak en az bir saat veya hemen bırakın. Katı dolgu sistemine eşdeğer yollar kullanarak projeye doku ekleyin.

Karton

Koşullara göre kesilmiş büyük ve mütevazı karton kutulardan oluşan bir karışım kullanarak, belirtilen kaya şekline oldukça yakın bir organizasyon yapısı inşa etmek mümkündür. Konteynerlerin kullanımı, bölge tüccarlarından ücretsiz olarak kolayca temin edilebilir ve tüm stil ve boyutlarda bir sahte kaya oluşturmak için basit ve finansal bir yol sağlar.

· İstenilen Taş Duvar şeklinin kaba taslağını çeşitlendirmek için Eğik çizgi kutusu stillerini birbirine zımbalayarak, kablolayarak, vidalayarak veya yapıştırarak kompozisyonu sertleştirin.

· Ambalaj kaplarını iki kat akrilik polimer stabilizatör karışımı ile kaplayın ve bir fırça kullanarak komboyu doğrudan karton üzerine atın. Aynı anda çok fazla kullanılırsa Kartonun muhtemelen ıslanıp çökeceği bir Tehlike vardır. Son işlem harcı kaplamasına yardımcı olmak için gerekli sertliği sunmak için kartonun katlar arasında kurumasına izin verin.

· Karton artık iki 40 mm’lik kat olarak kullanılan 80 mm’lik bir harç katmanı ile kaplanabilir.

· Çerçeve artık tekstüre edilebilir, lekelenebilir ve kapatılabilir.

Kalıptan Döküm.

Esasen saf taşınan kesin reprodüksiyonlarını üretilen için, kalıptan sahte kaya dökümlerini yenecek hiçbir şey yoktur. Bunlar, karakter olarak şahit olduklarınızın doğru kopyalarıdır. Benzer bir kaya defalarca geliştirilebilir. Kalıplar genellikle lateks veya silikon hücreli yapılır ve normalde ilk formu korumak için kalıbı yedekleyen bir alçı ile yapılır.

Kalıp döküm ve Dekorasyon ile sahte kaya üretmeye yönelik toplam, sahte kayaların dokularının kalıpları ile birlikte sonraki bir makalenin konusu olacak.

SourceKaynak:
Para Nerdehttps://paranerde.net/
Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi 1998 - 1999 yıllarında lisans eğitimine başladım. İktisat Bölümü, 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans ve doktora düzeyinde de öğretim yaptım.

En Çok Okunanlar

Son Yazılar