Kendini Motive Etmek İster misin? Motive Olma Yöntemleri

0
(0)

Kendini Motive Etmek, bir işe başlarken yapılması gereken en önemli konuların başında yer alır. Kendini Motive Etmek için önce bir işe başlarken Yaşam Kalitesi arttırmak ilk önceliğiniz olsun. Bu yüzden Kendini Motive Etmek istiyorsanız yapacağınız ilk adım Moral ve motivasyonu sağlamaktır.

İçindekiler

Kendini Motive Etmek, Yaşam Kalitesi Arttırır

Motivasyon, size birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi bir işin kalitesini arttırmasıdır. Eğer ki yapacağınız bir projenin veya işin en iyi şekilde olmasını istiyorsanız motive olmalı ve bu işe odaklanmalısınız. Bu sayede daha mutlu ve daha güçlü hissedeceksiniz. Bu da yapılan projenin veya işin verimliliğini arttıracak.

Kendini Motive Etmek, Yaşam Kalitesi Arttırır
Kendini Motive Etmek, Yaşam Kalitesi Arttırır

Motivasyon konusunda bir örnek vermek gerekirse örneğin bir oyun projesi geliştiriyorsunuz. Bu oyun için kendinizi motive ettiniz. Bu sayede oyun daha hatasız ve kaliteli bir şekilde oyuncular karşısına çıkacak. Eğer ki motivasyon sağlamadan bir oyun projesine başlar iseniz oyunda birçok hata yer alabilir, bu da performansınızı ve oyun geliştirme sürecinizi etkilemektedir.

Düzenli Olmayı Öğrenin

Her gün düzenli olmak verimliliği arttıran ana etkenlerden birisi olmakta. Bununla ilgili bir plan çizelgesi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede ne kadar boş zamanınızın kaldığını, ne kadar projeye vakit ayırabileceğinizi, bunun dışında neler ekleyebileceğinizi not edebilirsiniz. Bu da zaman yönetimi konusunda size büyük bir avantaj sağlayan konulardan birisi olacak.

Motive Edici Sözler

Kendinizi motive etmek konusunda yapılabilecek bir diğer şey Kendinizi Motive edici Sözler belirlemektir. Örneğin kilo vermeye çalışıyorsunuz, Kilo verirken zorlanıyorsunuz. Eğer ki hedefe ulaştığınızda nasıl görüneceğinizi, neler yapabileceğinizi ve hayallerinizi düşünürseniz bu konuda Motive edici Sözler söylerseniz daha iyi odaklanabilirsiniz. Bu da size yapacağınız iş ile ilgili önemli bir motivasyon sağlar.

Not Tutun

Motive olmak konusunda yapılabilecek bir diğer yöntem ise not tutmaktır. Eğer ki her gün yaptıklarınızı not alırsanız ne kadar ilerleme kat ettiğinizi görür, daha fazla motive olabilirsiniz. Örneğin zayıf bir bireyseniz ve kilo almaya çalışıyorsanız her gün ne kadar kilo aldığınızı not etmek sizi motive edebilir.

Çalışırken Yiyip İçin

Eğer ki bir iş yapıyorsanız bu iş zaman zaman stresli olabilir. Bundan dolayı iş yaparken çikolata ve su, elma dilimleri, soda, bisküvi ve çay gibi atıştırmalıklar ile kendinizi rahatlatabilir ve işe daha iyi Motive olarak odaklanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyük Salgınlar Dünya Tarihinde Nasıl Geldi ve Geçti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Para Nerde

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi 1998 - 1999 yıllarında lisans eğitimine başladım. İktisat Bölümü, 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans ve doktora düzeyinde de öğretim yaptım.